Aizvadītas Latvijas 4.olimpiādes loka šaušanas sacensības

olimpiade_2016Ar skaistām cīņām 2016. gada 2. un 3. jūlijā Cēsu Olimpiskā centra Priekuļu biatlona kompleksā aizvadītas Latvijas 4. olimpiādes loka šaušanas sacensības.

Sacensībās piedalījās visi spēcīgākie olimpiskā loka šāvēji, kas pārstāvēja savus novadus un pilsētas četrgades nozīmīgākajās sacensībās Latvijā. Vīriešu konkurencē cīņā iesaistījās 25 dalībnieki no 14 novadiem un pilsētām, sieviešu konkurencē 13 sportistes no 9 novadiem un pilsētām.

Kvalifikācija

Kvalifikācijas sacensībās vīriešu konkurencē vienādu rezultātu sasniedza Babītes pārstāvis Eduards Lapsiņš un Inčukalna sportists Inārs Dubkevičs, tomēr pirmo vietu uz vairāk sašautu desmitnieku rēķina izcīnīja Lapsiņš. Trešajā vietā neveiksmīgi aizvadot otro kvalifikācijas distanci jūrmalnieks Jānis Apsītis.

Sieviešu konkurencē kvalifikācijā savu favorītes statusu pilnībā apliecināja Jūrmalas pārstāve Anete Kreicberga sasniedzot rezultātu 618 punkti, kas ir arī sportistes personīgais rekords oficiālās sacensībās. Otrajā vietā rīdziniece Jeļena Kononova ar 592 p., trešajā – Pārgaujas novada sportiste Marina Rjabkova.

Turnīrcīņas

Atšķirībā no ideāliem apstākļiem kvalifikācijas dienā, svētdienas laikapstākļi pamatīgi pabaidīja sportistus. Pirmās turnīrcīņu kārtas tika aizvadītas lietus apstākļos – pie tam sacensības uz brīdi tika pārtrauktas pērkona negaisa dēļ.

Vīriešu konkurencē līdz ceturtdaļfinālam uzvaras pārliecinoši izcīnīja rangā augstāk esošie sportisti. Ceturtdaļfinālā par iespējams lielāko sacensību sensāciju gandrīz parūpējās Grobiņas sportists Kaspars Luters. Izvirzījies vadībā pret ilggadējo Latvijas izlases pārstāvi Jāni Apsīti ar 4:0, Luters tomēr piekāpjas ar 4:6, kas noslēgumā dod 5. vietu. Pusfinālos tiekas sacensību labākie četri lokšāvēji pēc kvalifikācijas. Šeit arī notiek sacensību lielākais pārsteigums un Ventspils sportists Igors Skrebelis ar 6:0 pārspēj vienu no favorītiem Eduardu Lapsiņu. Otrā cīņā Apsītis atkal atspēlējas no 2:4 līdz uzvar Inčukalna pārstāvi Ināru Dubkeviču ar 6:4.

Sieviešu konkurencē līdz pusfinālam pārliecinoši aizsoļo jūrmalniece Anete Kreicberga, Pārgaujas novada sportiste Marina Rjabkova un rīdziniece Jeļena Kononova. Smagā cīņā ar 6:4 pret pieredzējušo Rimmu Matvejevu savu vietu labāko četriniekā izcīna arī Ieva Melle no Smiltenes. Pusfinālā negaidīti Anete Kreicberga piekāpjas Ievai Mellei, un smagā cīņā ar 6:4 Kononova uzvar Rjabkovu.

Medaļu cīņas

Pirmās finālcīņu laukā dodas Jūrmalas pārstāve un sacensību favorīte Anete Kreicberga, kas vēl pirms pāris nedēļām reāli cīnījās par Olimpisko kvotu, un Pārgaujas novada sportiste Marina Rjabkova. Sīvā cīņā divos no setiem dalot punktus un beigās izšķirošajā setā ar 27:26 uzvaru un bronzas godalgu izcīna Marina Rjabkova no Pārgaujas novada.

Finālā Rīgas pārstāve Jeļena Kononova izvirzās vadībā ar 4:0 un liekas zelts jau ir rokās. Tomēr tā nedomā Rio paralimpisko spēļu dalībniece kas uzsāk varenu iedzīšanu un noslēgumā izcīna skaistu uzvaru ar 6:4. Esam pārliecināti, ka šī būs lieliska ceļamaize cīņām rudenī karstajā Rio olimpiskajā loka šaušanas stadionā.

Vīru bronzas mačā tiekoties turnīra kvalifikācijas uzvarētājiem sacensības rit punkts punktā. Pēc 5 setu smagas cīņas skatītāji un līdzjutēji tika atalgoti ar loka šaušanas saldo ēdienu – shoot-off. Tajā ar 9 pret 8 uzvarot savu treneri, iepriekšējās Latvijas Olimpiādes uzvarētāju Eduardu Lapsiņu no Babītes, uzvaru un bronzas medaļu izcīna Inčukalna pārstāvis Inārs Dubkevičs.

Finālā savu favorīta statusu apliecina, un par kvalifikācijas neveiksmi pilnībā reabilitējās Jūrmalnieks Jānis Apsītis ar 6:0 izcīnot pārliecinošu uzvaru par Ventspilnieku Igoru Skrebeli. Šī Apsītim ir otra Latvijas Olimpiādes medaļa, pēc Liepājā izcīnītās bronzas.

Kopumā sacensības tika aizvadītas ļoti kvalitatīvi. Sportistu vārdā milzīgs Paldies Eduardam, Arnim, Krišjānim, Agatei, Oksanai, Laimonim u.c. labajiem cilvēkiem, kas ļāva šo visu piedzīvot un spēja kārtējo reizi noorganizēt lieliskas sacensības. Sportistu vārdā īpašs paldies Valmierai par lielisko atklāšanas ceremoniju, Cēsīm par lielisko apbalvošanu, LOK un tās prezidentam A.Vrubļevskim par iespēju personīgi apbalvot medaļniekus.

Rezultātu protokoli

Galerija

IMG_5234

IMG_5231