Izcīnīti Latvijas čempionu tituli loka šaušanā

14264843_1260814630619248_3830451532692748100_n2016. gada 3. un 4. septembrī tika aizvadīts Latvijas čempionāts loka šaušanā. Kā jau katru gadu ierasts, dalībniekiem bija jāšauj nu jau diezgan netradicionāls vingrinājums -1440 round (kādreiz saukts par FITA round). Šogad čempionāts īpašs ar to, ka bez olimpiskā loka un kompaktloka šāvējiem čempiona titulus pirmo reizi varēja izcīnīt arī tradicionālā un neaprīkotā loka klasēs, kā arī uzstādīt ne mazums jaunu Latvijas rekordu.

Pēc sacensību pirmās dienas olimpiskā loka klasē līderu pozīcijas sievietēm ieņēma Anete Kreicberga, vien 6 punktu attālumā, aiz sevis atstājot Rimmu Matvejevu. Sieviešu trijnieku noslēdza Jeļena Kononova, paliekot 23 punktu attālumā no pirmās vietas. Otrajā dienā Anete Kreicberga savu atrāvienu tikai palielina un galu galā Latvijas čempiones tituls ar gandrīz 30 punktu pārsvaru. Otrās vietas izcīņa gan turpinājās līdz pēdējai bultai, kur precīzāka bija Jeļena Kononova, apsteidzot divu dienu kopsummā Rimmu Matvejevu tikai par 1 punktu.

Olimpiskā loka vīru klasē pirmās dienas līderis bija igaunis Tanel Kassik, aiz sevis atstājot 2 latviešus, attiecīgi Ināru Dubkeviču (12 punkti līdz pirmajai vietai) un Jāni Apsīti (27 punkti līdz pirmajai vietai). Otrajā dienā diezgan negaidīti, taču veiksmīgi iedzīšanu veica Jānis Apsītis, kā rezultātā izcīnīts čempiona tituls, aiz sevis atstājot igauni Tanelu Kasiku un latvieti Ināru Dubkeviču.

Kompaktloka klasē sīvā cīņā pirmajā dienā augstāko rezultātu uzrādīja Jānis Jakubanecs, par tikai 1 punktu atpaliekot, otrais bija Vladimirs Tjutjukovs, savukārt trešais – Sergejs Meleškevičs. Otras dienas izskaņā pirmās divas vietas apmainījās – pie Latvijas čempiona titula tika Vladimirs Tjutjukovs, atstājot Jāni Jakubanecu otrajā vietā, trešais – Sergejs Meleškevičs.

Sievietēm tikpat sīvā cīņā pirmajā dienā līdere bija Aleksandra Karēle, un vien par 4 punktiem atpaliekot, otrajā vietā palika Kristīne Ādmine. Otrajā dienā Aleksandra Karēle nostiprina līderes pozīciju kā rezultātā čempiones tituls, otrā vieta – Kristīnei Ādminei.

Tradicionālā loka klasē sievietēm vienīgā pārstāve bija Mairita Pavlova, kas izšaujot pirmo šāvienu, automātiski kļuva par Latvijas čempioni šajā loka klasē, savukārt vīriem pēc pirmās dienas pirmo vietu ieņēma lietuvietis Vladimirs Mosins, kurš nepārspēts palika arī otrajā dienā, otrajā vietā pēc divu dienu kopsummas Lauris Rumpans, trešais – Jānis Valdmanis. Pēc sacensību nolikuma Lauris Rumpans ieguva Latvijas čempiona titulu.

Lietuvietis Vladimirs Mosins palika nepārspēts arī neaprīkotā loka klasē. Otro vietu izcīnīja Vitālijs Solovjovs, kurš tika arī pie čempiona titula, trešais palika Samirs Morozkovs.

Sievietēm neaprīkotā loka klasē abas sacensību dienas nepārspēta palika Marina Rjabkova, aiz sevis atstājot Santu Morovsku un Vladu Orlovu.

 

Latvijas čempioni:

RW – Anete Kreicberga

RM – Jānis Apsītis

CW – Aleksandra Karēle

CM – Vladimirs Tjutjukovs

TW – Mairita Pavlova

TM – Lauris Rumpans

BW – Marina Rjabkova

BM – Vitālijs Sovoljovs

Pilni sacensību rezulāti atrodami http://archery.lv/wp-content/uploads/sacensibas/2016/LAC2016_rez.pdf