Izcīnīti Latvijas loka šaušanas federācijas kausi

14494827_10207689333653355_9219042047429395650_n2016. gada 9. oktobrī SK Amazones vasaras bāzē tika izcīnīti 2016. gada LLŠF kauss olimpiskā un kompaktloka klasē. Šogad kausa izcīņas formāts tika mainīts, un gala sacensībās tika aicināti piedalīties tikai 4 labākie šāvēji katrā loka klasē, kuri bija izcīnījuši visvairāk punktus atlases sacensībās (Grobiņas atklātais čempionāts, SK AMAZONES kausa izcīņa, Ventspils čempionāts). Sākotnēji notika pusfināli, lai noskaidrotu, kuri tālāk cīnīsies par kausu, kurš vien par trešo vietu. Kausa izcīņa šogad īpaša ar to, ka finālcīņas tika maksimāli pielīdzinātas finālcīņām lielajā arēnā (PK fināli, Eiropas spēlēs, Olimpiskās spēles) – cīņas notika alternatīvajā šaušanas sistēmā, ar šaušanas vadītāju,šāvēju aģentiem, treneru boksiem, rezultātu tiesnesi.

Pirmās uz fināla vietu stājās Anete Kreicbega un Jeļena Kononova. Cīņā par kausu Jeļena Kononova piekāpās Anetei Kreicberga 0:6, tādējādi Anete Kreicberga pirmā izcīnīja LLŠF kausu, trešajā vietā palika Rimma Matvejeva.

Kungiem jau sīvāka cīņa – trešo vietu ar 6:4 izcīnīja Kaspars Luters, ceturtais palika Andris Lesiņš. Cīņā par kausu spēcīgāks bija Inārs Dubkevičs, atstājot Igoru Skrebeli otrajā vietā.

Kompaktloku dāmām cīņā par kausu viena otrai pretī stājā Aleksandra Karēle un Kristīne Ādmine. Cīņa ritēja līdzīgi, taču tās izskaņā pārāka bija Aleksandra Karēle, otrā palika Kristīne Ādmine, trešā – Janeta Grīnvalde.

Par trešo vietu kompaktloku vīru klasē cīnījās Krišjānis Liepa un Sergejs Meļeškevičs. Cīņa ritēja ļoti līdzīgi, abi šāvēji pat pamanījās pa vienai bultai aizšaut garām, tomēr pēdējās sērijas izskaņā uzvaru izcīna Krišjānis Liepa. Cīņa par kausu nepārspēts palika Vladimirs Tjutjukovs, kurš ar lielu pārsvaru otrajā vietā atstāja Jāni Jakubanecu.

Vēl viens kauss tika izcīnīts neaprīkotā loka klasē. Tur diemžēl uz līnijas vienīgais ieradās Jānis Bružis, kurš automātiski, izšaujot kaut vienu bultu, izcīnīja LLŠF kausu.